Õpetajale

Üldinfo

Meietants.ee on õppematerjal, mis on loodud eesmärgiga populariseerida pärimustantsu koolilaste ja nende õpetajate/juhendajate hulgas.

Projekti Meietants.ee veab Rahvatantsuselts Pääsuke koostöös Randvere kooliga ning ansambliga Tuuleviiul.
Projekt on ellu viidud Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse toel.

 

Kellele on õppematerjal suunatud?

Õppematerjali sihtgrupid on algklassilapsed, laste tantsurühmad, nende õpetajad ja juhendajad ning algajad tantsijad, kes soovivad tutvuda pärimustantsuga.

 

Kuidas veebilehte kasutada?

Iga tants on jaotatud lühemateks elementideks: sissejuhatus, muusika tutvustus, motiivid, täispikk tants, muusikaklipp, lisainfo ja viktoriin.  Klikates www.meietants.ee esilehel huvipakkuva tantsu ikooni peale, avaneb uus leht, kus eelmainitud elemendid ritta seatud.

Sissejuhatuses tutvustab meie veebilehe tegelane mõne sõnaga tantsu ja kutsub last koos endaga tantsu selgeks õppima. Järgmises, muusikat tutvustustavas videos, pöörab tegelane lapse tähelepanu muusika meeleolule ning rütmile. Järgnevad motiivivideod. Nendes keskendutakse olulisematele elementidele, mille õppimine nõuab ehk veidi enam aega ja keskendumist. Täispikas tantsuvideos on näha tants algusest lõpuni koos mõningate abistavate kommentaaride ning juhistega. Liikudes edasi järgmiste mullikeste juurde, on võimalik kuulata tantsu muusikat ning lugeda tantsu kirjeldust koos joonistega. Järgnevad kaks infomullikest, kust saab teada nii mõndagi põnevat. Rivi lõpetab lühike viktoriin.

 

 Head õppimist ja õpetamist!